Breaking News
Home / DOĞAL KAYNAK SUYU / ELMACIK SU

ELMACIK SU

HAKKINDA

ELMACIK SU
ELMACIK SU

ELMACIK SU, kaynaktan çıktığı şekilde el değmeden ve hiçbir işlemden geçirilmeden, doğadaki saf ve doğal hali ile tüketiciye ulaştırılmakta ve bu sayede vücudun suyu sağlıklı şekilde tüketmesi sağlanmaktadır.

Doğallığı bozulmadan, tam otomatik makinelerde, teknolojinin en son ambalajlama sistemi ile el değmeden şişelenen ELMACIK SU, Avrupa Birliği Yönetmelikleri’ne uygun şekilde, tüketicilere, “Doğal Mineralli Su” olarak sunulmaktadır.

Elmacık Su’yun eşsiz kaynağı, Sakarya ili Hendek İlçesi’ndeki Elmacık Sıradağları’nın Gölyayla mevkisinde ve 1.060 m yükseklikte bulunmaktadır. Yerleşim bölgelerinin çok üzerinde bulunduğu için kaynağın doğal ortamı tamamıyla korunmuştur. Yakınında su kirliliğine sebep olabilecek hiçbir yapı veya tesis bulunmamaktadır.

Son teknoloji kullanılarak kurulan Elmacık Su Şişeleme tesisi12.500 m² kapalı, 57.500 m² açık olmak üzere, toplam 70.000 m² alana sahiptir.

Elmacık Su Tesisi, mevcut makine parkı ile Türkiye’deki en modern, yüksek teknolojili şişeleme tesisidir.

Elmacık suyu diğer sulardan ayıran en önemli farklardan biri, yüksek teknolojisi sayesinde, suları ozonlamadan şişeleyebilmesidir.

Klasik şişeleme tesislerinde 3 aşamada ortaya çıkan kirlenme riski, Elmacık Su’yun özel boru hattı ve iyi planlanmış ve en son teknolojiyle donatılmış tesisi ile ortadan kaldırılmıştır.

İlk aşamada;
Boru hattı boyunca oluşan hava basıncını dışarı atmak amacıyla mikroorganizma üremesine uygun ortamlar yaratan, maslak sistemi yerine Elmacık Su kendi özel boru hattı sayesinde suyunu, hava ve dış etkenlere karşı koruyarak, mikroorganizma üremesine engel olabilmektedir.

İkinci aşamada;
Elmacık Su şişeleme tesisinde mikroorganizmaların üremesine engel olmak ve tortu kökenli kirlenmelere neden olmamak için su deposu kullanılmamaktadır. Bu sayede suyun kirlenmesi daha proje aşamasında tasarlanarak, engellenir.

Üçüncü ve son aşamada ise;
Elmacık Su yüksek teknolojisi sayesinde preform şişirmeyi, dolumu ve kapaklamayı aynı kabin içinde yapabilmektedir. Bu sayede su ve preformlar hava ile temas etmeden AB standartlarındaki çok özel HEPA hava filtrelerinin de sayesinde Class 100 değerindeki ortam havasıyla sağlıklı ve doğal bir şekilde şişelenmektedir.

Ozon, normal olarak atmosferde bulunan bir gazdır. Mavi renklidir, keskin kokuludur. Suda bakteri, küf, maya, virüs gibi sağlığa zararlı maddelerin yok edilmesinde kullanılır. Suyun ozonlanması sırasında, su içinde bulunan mineraller değişikliğe uğrar. Bromür gibi maddeler varsa, bunlar da bromata çevrilir. Bromat sağlığa zararlı bir maddedir. Aynı zamanda suyun tadında bir miktar değişiklik olabilir. Ozonlama suyun doğal yapısını bir miktar değiştirdiğinden, biz ozonlamayı tavsiye etmiyoruz.

İşte bu nedenlerle Elmacık Su dezenfektan amaçlı ozon maddesi kullanılmadan suyun kaynağından çıktığı en doğal haliyle tüketicilerimize ulaştırılmaktadır.

Elmacık Su’yu diğer markalardan ayıran bir diğer önemli özellik ise, BPA,BPS Maddesi içermeyen damacanalar kullanılmasıdır.

BPA (Bisfenol A) polikarbon, PVC gibi bazı plastiklerin ve biçimlendirildikten sonra sertleşebilen plastik hammaddelerin üretiminde kullanılan kimyasal bir maddedir.Genellikle Polikarbonat damacanalar, biberonlar, saklama kapları ile PVC kap ve şişelerin imalatında ve konserve kapları gibi kapların iç astarlamasında kullanılmaktadır. Örneğin ülkemizde 2011 Haziran’dan itibaren, çocuk biberonlarda BPA içeren maddelerin kullanımı yasaklanmıştır. Tritan Kopolyester denilen, yeni nesil damacanalar BPA,BPS içermezler.

Elmacık Su, hiçbir tereddüte yer vermemek ve siz tüketicilerimizin gönül rahatlığıyla su içebilmesi için BPA,BPS maddesi içermeyen damacanaları kullanmaktadır.

Şirketimiz, daha maliyetli ve kullanım süresi kısa olmasına rağmen, tüketicilerine yeni nesil BPA, BPS içermeyen damacanalarla hizmet vermeyi prensip edinmiştir.

Ayrıca içerdiği zengin mineraller ve diğer bileşenleri nedeniyle Elmacık Su T. C. Sağlık Bakanlığı’nca
“Doğal Mineralli Su” olarak onaylanmıştır.

Elmacık Su 7, 96’lik ideal, Alkali pH değeri ile sağlığınıza katkıda bulunmaktadır.

Dengeli mineral yapısıyla günde 2-2. 5 litre içildiğinde, günlük su ihtiyacını karşılamakla kalmaz, vücut tarafından kolaylıkla emilimi sayesinde günlük mineral ihtiyacının da karşılanmasına da katkıda bulunur.

Elmacık Su’yun şişeleme tesisinde bulunan gelişmiş teknolojili laboratuavarında su konusunda yapılabilecek tüm testler ve analizler uzman ekibi tarafından Sağlık Bakanlığı ve AB yönetmeliklerine uygun şekilde gerçekleştirilmektedir.

Tesisimizde bilgisayar kontrollü 3 farklı şişeleme hattı bulunmaktadır. 0,33 L, 0,50 L, 1,00 L ve 1,5 L pet suların dolumunun yapıldığı ilk hattımızda, saatte 40000 şişe pet su ozonlanmadan şişelenmektedir.

İkinci hattımızda, saatte 6000 şişe 5,00 L pet su ve 3000 şişe 10,00 L pet su şişelenebilmektedir.

www.elmaciksu.com.tr/

About DenIZci

Check Also

DOYUM

DOYUM Doyum Su Erzurum’da doğdu… 1950’li yıllardan beri ticaret ile iştigal eden Kumbasar ve Halıcıoğlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir