Breaking News
Home / DOĞAL KAYNAK SUYU / ERİKLİ SU

ERİKLİ SU

Dağıtım Merkezleri

ERİKLİ SU

ERİKLİ SU
ERİKLİ SU

ürünlerimiz yüzlerce bayi ve hizmet noktasıyla, onbinlerce perakende noktasına sistemli bir dağıtım yapısı içinde teslim edilmektir. Erikli, ana bayi ve bayilerinin satış ve dağıtım mekanizmalarını etkin ve verimli kılmak amacıyla Türkiye’nin yedi farklı noktasında kurulan dağıtım merkezleri ile ticari müşterilerine hizmet vermektedir.

Pet ürün grubundaki ana bayi ve bayiler, bölgelerinde oluşturdukları yetkili dağıtım unsurları ile Erikli ürünlerini perakende noktalarına ulaştırmaktadır.

19 litre ürün grubunda ise Türkiye çapında 400’e yakın Hizmet Noktası ile ev/ofislere hizmet sunulmaktadır. Erikli, uluslararası platformda Almanya başta olmak üzere, İngiltere, Hollanda, Belçika, Danimarka, Avusturya, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelere yurtdışı dağıtım kanalları aracılığıyla ihracat gerçekleştirmekte ve Erikli pet ürünlerini bu bölgelerde de tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

Üretim Tesislerimiz

Temellerinin atıldığı günden itibaren faaliyetlerine artarak devam eden Erikli’nin en büyük başarısı, ülkemizde yeryüzüne kendiliğinden çıkan doğal kaynaklarını kullanmasından, kaynağının saflığını ve doğallığını korumasından ileri gelmektedir.

Erikli Doğal Kaynak Suyu’nun kaynağı, yerleşim birimlerinden oldukça uzakta ve yüksekte, dolayısıyla endüstriyel, zirai ve evsel faaliyetlerden etkilenmeyen Uludağ’ın 2300 metre zirve noktasında doğal bir ortamda bulunmaktadır.

Kaynak suyumuza dışarıdan herhangi bir kirleticinin bulaşmasını engellemek amacıyla suyun kaynadığı çıkış noktalarına kaptaj adı verilen yapılar kurulmuştur. Bu sayede, etrafına koruma alanı oluşturularak Doğal Kaynak Suyu’nun maksimum hijyenliğinin korunması sağlanmaktadır.

Kaynağından çıkan su, gıda tüzüğüne uygun döşenmiş özel boru sistemine alınmakta, borular içerisinde doğal akışıyla uzun bir yolculuk sonrasında dolum tesislerine ulaşmaktadır. Fabrikaya, ilk ulaştığı anda, Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği’ne göre uygun dizayn edilen depolara alınarak tamamen kapalı ve hijyenik bir ortamda depolanmaktadır.

Erikli Doğal Kaynak Suyu, Bursa ili Kestel ilçesindeki Uludağ tesislerinde üretimini gerçekleştirmektedir.
Avrupa Standartları’nda Yüksek Kalitede Üretim Prosesi Anlayışıyla Çalışmak.

Uludağ’ın zirvesindeki eşsiz ve doğal kaynaklarından gelen su, üretim tesislerimiz içerisinde, kademeli filtrelerden geçirilmekte, steril hava uygulanan hijyenik ortamlarda, tam otomatik makinelerde, el değmeden; hijyen ve kalite prensipleriyle şişelenerek tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.

 

İnsan Sağlığını temel alan, Hijyenik standartlara sahip uygun ambalajları kullanmak
Erikli Doğal Kaynak Suyu ürünlerinde kullanılan preform, kapak, damacana ve pet şişe, tüm ambalaj malzemeleri, kullanılmadan önce fiziksel, kimyasal, duyusal ve mikrobiyolojik testlerden geçirilmekte, Kalite Güvence Bölümü onayı ile üretimlerimizde kullanıma alınmaktadır.

Erikli tesislerinde 0,225 litre bardak, 0,33 litre, 0,5 litre, 1 litre, 1,5 litre, 5 litre, 8 litre ve 10 litre pet ambalaj ve 19 litre polikarbonat damacana şişelerine su dolumları yapılmaktadır.

Polikarbonat şişeler, esnek ve uzun süreli kullanım özelliğine sahip, hijyenliğinin daha kolay kontrol altına alınabildiği ve toksikolojik açıdan da insan sağlığına uyumlu ambalaj özelliği taşımaktadır.

19 litre polikarbonat şişeler “Prostack” olarak adlandırılan özel taşıma kasaları üzerinde dolum için tesise ulaştırılır, şişelerin ilk kontrolleri yapıldıktan sonra, doluma uygun olanları dış yüzey yıkama makinesine gönderilir. Dış yüzey temizliği sonrasında doluma uygun olan şişeler tam otomatik makinelerde yıkama ve dezenfeksiyon işlemlerine tabi tutulmaktadır.

70 °C’deki sıcak su ve alkali deterjan ile yıkanan şişeler, dezenfektanlı ve ozonlu su ile işleme tabi tutularak, doğal kaynak suyu ile durulanır ve hijyenik koşullar garanti altına alınır. Dolum öncesi ise, periyodik alınan boş şişe numuneleri test edilerek sistemin etkinliği düzenli olarak kontrol edilmektedir. Yıkama ve dezenfeksiyon ünitelerinde gıda ambalajları temizliğinde kullanılan dünya çapında markalara sahip sanitasyon malzemeleri kullanılmaktadır.

 

Erikli Su ve Meşrubat San. Ve Tic. A.Ş, tüm fabrikalarında ISO 22000:2005, ISO 9001:2000, TS 266, ISO OHSAS 18000, ISO 14001 kalite sistemlerini uygulamaktadır.

Kalite Politikalarımız

Kalite; ambalajlı su üreten şirketimizin temelidir. Erikli olarak ambalajlı su sektörünün lider şirketi olma sorumluluğunu taşıyoruz. Yüksek kalite standartlarımız ile sağladığımız tüketici memnuniyeti pazarda lider konuma ulaşmamızı sağlamıştır.

Raftaki her ürünün, verilen her servisin ve her müşteri geri bildiriminin liderliğimizi sürdürmek için önemli olduğunun bilincindeyiz. Bir ürünün üzerindeki Erikli markası; onu güvenle tüketebileceğinizin, ilgili tüm yasal gerekliliklere uygunluğunun ve yüksek kalite standartlarına sahip olduğunun taahhüdüdür.

 • Kalite politikası
 • İş sağlığı güvenliği ve çevre politikası
 • TSE uygunluk belgesi
 • ISO 9001:2015
 • FSSC 22000
 • OHSAS 18001:2007
 • ISO 14001:2004
 • Erikli 0,5 L Analiz raporu
 • Erikli 1 L Analiz raporu
 • Erikli 1,5 L Analiz raporu
 • Erikli 5 L Analiz raporu
 • Erikli 19 L Analiz raporu
 • Nestle 0,5 L Analiz raporu
 • Nestle 19 L Analiz raporu
 • Alaçam 19 L Analiz raporu

Denetim Tesislerimiz

Denetim programı, yıllık olarak 3’er aylık dönemler için planlanır. Denetimler, konusunda uzman bir ekip tarafından bölgesel şartlara ve denetim programına bağlı olarak gerçekleştirilir. Ayrı bir yapılanma içerisinde diğer bölümlerden bağımsız olarak çalışan Denetim Ekibi, şirketin diğer bölümlerine sağladığı sürekli bilgi akışı sayesinde iyileştirme çalışmalarının başlatılmasını destekleyerek, hızlı aksiyon alınmasını amaçlar.

About DenIZci

Check Also

DOYUM

DOYUM Doyum Su Erzurum’da doğdu… 1950’li yıllardan beri ticaret ile iştigal eden Kumbasar ve Halıcıoğlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir