Breaking News
Home / DOĞAL KAYNAK SUYU / PINAR YAŞAM PINARIM

PINAR YAŞAM PINARIM

HAKKINDA

 

PINAR YAŞAM PINARIMPINAR YAŞAM PINARIM
PINAR YAŞAM PINARIM

PINAR YAŞAM PINARIM tüm dünyada doğal su kaynakları hızla kirlenir ve tükenirken, ülkemizin atıl durumdaki kaynaklarını değerlendirerek, Türkiye’nin ilk ambalajlı doğal kaynak suyunu tüketicisine sunan Pınar, bugün Madran, Gökçeağaç, Akçaağaç ve Uludağ kaynaklarından elde ettiği Pınar Yaşam Pınarım markası ile Türkiye’de ve ihracat yaptığı ülkelerde tüketicinin beğenisine sunmaktadır.

1984 yılında Türkiye’nin ilk geri dönüşümsüz ambalajda şişelenmiş kaynak suyu tesislerinin temelini atan Pınar Su, tesislerinde dünyadaki en son teknolojileri kullanmakta ve sahip olduğu güçlü alt yapı ile teknolojik gelişmeleri sürekli takip etmektedir. Havası sürekli temizlenen ve dışarıdan hava girişi engellenen dolum odasında, el değmeden dolum yapan Pınar Su, suyu kaynaktan doluma üretimin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik testlerden geçirmektedir.

Sağlıklı nesiller için sağlıklı su üreten Pınar Su, Türkiye’nin TSE belgeli ilk ambalajlı su markası ve Amerikan Ulusal Sanitasyon Kurulu’ndan (NSF) yeterlilik belgesi almaya hak kazanarak kalitesini tescilleyen ilk Türk içeceğidir.

Pınar Su; Gıda güvenliği, temizlik ve hijyen-sağlık standartları, kalite ve çevre duyarlılığına verdiği önemi aldığı sertifikalarla kanıtlamaktadır.

Pınar Su, akredite ulusal ve uluslarası kuruluşlar tarafından onaylanmış olan,

  • Ürünlerinde Gıda Güvenliğine olan duyarlılığını ve tüketicilerine verilen önemi gösteren TS ISO EN 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’na,
  • Ürünlerinde ve tesislerinde, Temizlik ve hijyen-sağlık güvenilirliğini belgeleyen NSF (Uluslararası Sanitasyon Kurulu) Sertifika’na,
  • Çalışanlarına verilen önemi gösteren TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası’na,
  • Ürün, üretim ve hizmet uygulamalarında Kaliteye verilen önemi gösteren TS ISO EN 9000 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası’na,
  • Çevreye duyarlığını ve verilen önemi gösteren TS ISO EN 14000 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası’na, sahiptir.

TESİSLERİ

Sürdürülebilir sağlıklı bir yaşamın en büyük gerekliliklerinden birisi olan su, Pınar kalitesi ve güvencesiyle en saf ve en doğal haliyle şişelenerek tüketicilere sunulmaktadır. Tüm dolum tesislerinde dünyanın en gelişmiş teknolojilerini kullanan ve sektördeki teknolojik gelişmeleri sürekli takip eden Pınar Su, steril hava ile pozitif basınçlandırılmış, dışarıdan hava girişi engellenmiş, havası sürekli temizlenen tam hijyenik ortamda, el değmeden dolum yapmaktadır. Pınar Su, sahip olduğu laboratuvar imkanları ile suyu, kaynaktan doluma dek üretimin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik testlerden geçirir.

Yerleşim birimlerinden 1000 metre yükseklikte bulunan Pınar Madran kaynağı, nitelik ve lezzet bakımından Türkiye’nin en kaliteli kaynaklarından biridir. Pınar Madran tesislerinde 0,33 L, 0,5 L, 1,5 L, 5 L, 10 L Pet Şişeler, 0,33 ve 0,75 L cam şişeler ile 19 L polikarbonat damacana su dolumları yapılmaktadır. Tesisin yıllık dolum kapasitesi 620 bin tondur.

Akçaağaç Tesisleri yıllık 210 bin ton üretim kapasitesine sahiptir. Dengeli mineral yapısı ile özellikli bir su olan Pınar Yaşam Pınarım/Akçaağaç, Pınar markası kalite güvencesi altında ve tam hijyen standartlarında 0,5 L, 1,5 L, 5 L’lik pet ambalajlar ve 19 L polikarbonat damacana olarak şişelenerek tüketicinin beğenisine sunulmaktadır.

Sakarya Hendek’te bulunan; Pınar Yaşam Pınarım/Gökçeağaç kaynağı ve tesisleri, Sakarya Hendek’te 0,33 L, 0,5 L, 1 L, 1,5 L, 3,25L, 5 L, 10 L Pet Şişeler ile 19 L polikarbonat damacana su dolumları yapılmaktadır. Toplam 607 bin ton üretim kapasitesine sahiptir.

Uludağ Tesisleri Türkiye’deki en hızlı hatlardan olup kaynak yumuşak içim özelliklidir. Uludağ Tesisleri’nde yükleme ve paletleme sistemlerinde teknolojinin tüm olanaklarından faydalanarak verimliliğe odaklanılmıştır. Sağlıklı nesiller için sağlıklı su üreten Pınar Su, Uludağ Kaynağı’nda 19 L polikarbonat damacana üretimine başlamıştır.

http://www.pinarsu.com.tr/default.aspx

 

About DenIZci

Check Also

GECEK

GECEK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir